Members Login
Username 
 
Password 
    Remember Me  
Post Info TOPIC: Pedofilia, zbulohen 167 kaseta pornografike me tė miturit


Perdorues i avancuar

Status: Offline
Posts: 33
Date:
Pedofilia, zbulohen 167 kaseta pornografike me tė miturit
Permalink   Tmerr! Ky ka qenė kryeartikulli i disa gazetave greke, pėr historinė e abuzimit 1- vjeēar tė tre fėmijėve shqiptarė nga njė pedofil grek. Gazeta e Selanikut "Angjelifororo" shkruante dje se arrestimi i 47- vjeēarit u realizua pas njė grindjeje tė rėndomtė mes njė grupi fėmijėsh. Sipas gazetės, njė polici i ėshtė dashur tė ndajė njė grup fėmijėsh nė njė zėnkė rruge. Gjatė kohės qė ai ndante 9- vjeēarin me djalin 13- vjeēar, ka dėgjuar sharje qė zbulonin marrėdhėniet sekuale tė 13- Take a stand! vjeēarit me njė tė rritur. Pasi ka pyetur mė tej tė miturit, policia ka zbuluar tė gjithė dramėn qė zhvillohej prej mė shumė se njė viti. Ndėrsa sipas kanalit televiziv "Alfa", arrestimi erdhi pasnjė telefonate anonime tė tė afėrmėve tė biznesmenit grek. Mė pas policia ka lėnė tė tre fėmijėt tė sillen si zakonisht dhe kur janė nisur me makinėn e biznesmenit grek nė zonėn e quajtur pylli i "Njėmijė Pemėve", ka ndėrhyrė dhe ka arrestuar 47- vjeēarin.Police in Edessa, northern Greece, yesterday arrested a 47-year-old Greek man who is believed to have sexually abused three Albanian boys and paid their fathers to prevent them from reporting the alleged assaults.*** Nga ana tjetėr, opinioni i fshatit Edhesa ėshtė i shokuar pas zbulimit tė historisė 1-vjeēare tė abuzimit me 3 fėmijėt shqiptarė. I martuar me dy fėmijė, pedofili grek bėnte pothuajse njė jetė tė rregullt familjare nė dukje dhe askujt nuk i kishin rėnė nė sy sjellje tė tij tė dyshimta.Pronar i njė pike benzinate, ai ėshtė parė shpesh nga bashkėfshatarėt e tij tė marrė sė bashku me fėmijėt e tij edhe tre fėmijėt nga Shqipėria pėr xhiro. Gjatė marrjes nė pyetje, 47-vjeēari i akuzuar pėr pedofilika pranuar tė gjitha akuzat dhe ka pėrsėritur se gjithēka ėshtė bėrė me pėlqimin e prindėrve shqiptarė. Sipas tij, shumėn e pėrjavshme tė lekėve ia jepte prindėrve, jo vetėm qė tė mos e denonconin, por dhe tė mundėsonin lėnien e lirė tė fėmijėve, sa herė qė ai donte tė plotėsonte "orekset" e tij tė sėmura. Gjatė kontrollit qė ėshtė ushtruar pėr kėtė ngjarje janė gjetur 167 DVD me materiale pornografike, shumė prej tė cilave mund tė pėrmbajnė filmimet e marrėdhėnieve tė tij me tre tė miturit shqiptarė.


*** Njėri prej prindėrve, i cili ėshtė marrė dje nė pyetje nuk e ka pranuar akuzėn. Sipas tij, dy djemtė 9 dhe 13 vjeē ishin shokė klase me fėmijėt e grekut dhe nuk kishte asnjė dijeni pėr ato ēfarė flitej se kishin ndodhur. Nė pėrpjekje pėr tė lehtėsuar pozicionin e tij, prindi shqiptar ka deklaruar se e dinte qė fėmijėt e tij luanin shpesh me 47 –vjeēarin, por i pyetur nga organet hetimore, ai nuk ka dhėnė ndonjė pėrgjigje bindėse pėr shumat prej 100-150 euro qė merrte nga greku ēdo javė. "Kujtoja se m'i jepte si ndihmė, pasi e shikonte qė kisha probleme ekonomike",- ka thėnė ai pėrpara hetuesve grekė. Ende nuk ėshtė marrė nė pyetje prindi tjetėr, njė 42- vjeēar nga Shqipėria. Sipas akuzės, ky i fundit ka mėsuar njė muaj mė parė abuzimet me fėmijėn e tij dhe nė shkėmbim tė heshtjes, i ka kėrkuar 50 mijė euro si dhe njė apartament grekut, por mė pas ka rėnė dakord pėr 2 mijė euro. Avokati i biznesmenit 47- vjeēarka deklaruar mėngjesin e djeshėm nė kanalin televiziv "Alfa" se nė raportin pėrfundimtar tė hartuar nga policia thuhet se pėr ngjarjen kishte dijeni edhe e ėma e dy vėllezėrve 9 dhe 13- vjeēarė. Nėse ky fakt ėshtė i vėrtetė, sipas tij rėndohet pozicioni i prindėrve pėrballė drejtėsisė.

Megjithatė, ngjarja e ndodhur nė Edhesa tė Greqisė duket se ka shokuar gjithė opinion atje, ku pėrveē abuzimeve seksuale prej mė shumė se njė viti, kėsaj historie tė dhimbshme pėr tė miturit i shtohet edhe dijenia e prindėrve. 3 Fėmijė shqiptarė, dy prej tė cilėve vėllezėr, janė shfrytėzuar seksualisht nga njė pedofil grek pėr njė vit tė tėrė. Pėrveē abuzuesit, nė pranga kanė pėrfunduar edhe prindėrit e fėmijėve, tė cilėt kishin rėnė dakord kundrejt parave 150 Euro merrte babai i dy fėmijėve 9 dhe 13-vjeē, pėr ēdo herė qė pedofili grek kryente marrėdhėnie seksuale me ta, nė mėnyrė qė kėto para t'i merrnin pėr njė kohė tė gjatė. Ndaj tij policia ka ngritur akuzėn e bashkėpunimit nė krim

2000 Euro ka qenė ujdia e prindit tė dytė shqiptar, pėr tė lejuar grekun tė abuzonte seksualisht me tė birin.Kur ka mėsuar ē'kishte ndodhur, ai i ka kėrkuar grekut 50 mijė euro, por mė pas ka heshtur kur ka marrė 2 mijė euro

__________________
Page 1 of 1  sorted by
 
Quick Reply

Please log in to post quick replies.

Tweet this page Post to Digg Post to Del.icio.us


Create your own FREE Forum
Report Abuse
Powered by ActiveBoard